Google ma bat na internetowych hejterów

2017-02-28 18:52:52 (ost. akt: 2017-02-28 16:18:42)

Gry online

 • Goodgame Empire

  Goodgame Empire

  Goodgame Empire to wyśmienita gra strategiczna przygotowana przez GoodGame Studio. Zbuduj własny zamek, stwórz potężną armię i stocz epicką walkę z innymi graczami na dynamicznej mapie świata. Zmiażdż...

 • Goodgame Big Farm

  Goodgame Big Farm

  Wujek George zostawił Ci swoją farmę, niestety w kiepskim stanie. Używając swoich zdolności biznesowych i pomocy sąsiadów, rodziny i przyjaciół możesz zmienić zapuszczone podwórze w piękną i znów prosperującą...

 • Goodgame Poker

  Goodgame Poker

  Goodgame Poker to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy. Goodgame Poker łączy wszystkie strategie, umiejętności i frajdę Texas Hold’em z dopasowanymi awatarami i nowym świeżym współczesnym stylem. Zwiększaj...

 • Shadow Kings - The Dark Ages

  Shadow Kings - The Dark Ages

  Zbuduj własne miasto i dbaj o jego mieszkańców! Rozwijaj gospodarkę, zawieraj traktaty handlowe, szukaj nowych zasobów. Pamiętaj, że rosnąca metropolia to łakomy kąsek dla orków, goblinów i troli – broń...

Podziel się:

Zdjęcie jest illustracją do treści

Zdjęcie jest illustracją do treści

Autor zdjęcia: ad

Perspective to narzędzie Google, które pomoże w walce z internetowym hejtem. Na razie jest ono dostępne tylko w języku angielskim, ale planowo ma trafić na strony na całym świecie.

Spór w internecie może być prowadzony na każdy temat: o tym co było pierwsze - jajko czy kura, jak najlepiej przygotować święconkę, czy kto lepiej jeździ - NO czy NOL. Jeśli racjonalne argumenty zawiodą, uczestnicy dyskusji bardzo często sięgają za nisko i zaczyna się hejt. W takich przypadkach moderatorzy mają pełne ręce roboty. Co jeśli proces moderacji dałoby się zastąpić?

Na taki pomysł wpadło Google z firmą Jigsaw. Stworzyli oni narzędzie Perspective, które wykorzystuje uczenie maszynowe do identyfikowania niewłaściwych komentarzy.

Gigant udostępnia API programistom tak, aby mogli to rozwiązanie zaadaptować na swojej stronie – dzięki temu nie tylko będą oni mogli uprościć proces wykrywania (i usuwania) treści od trolli internetowych, ale także umożliwią uczenie się maszynie, która cały czas będzie udoskonalała swoje kompetencje w zakresie oznaczania niewłaściwych komentarzy.

Zautomatyzowanie procesu moderacji zdaniem włodarzy Google zaoszczędzi czas oraz pieniądze wydawców internetowych.

Baza Perspective cały czas powiększa się. Deweloperzy tego narzędzia wgrali do jego systemu tysiące niewłaściwych komentarzy, fraz i zwrotów. Na razie tylko w języku angielskim. Ale wraz z rozwijająca się jego działalnością do bazy trafiają nowe, zgłoszone komentarze przez użytkowników. System de facto uczy się co jest niewłaściwe i podpowiada użytkownikowi jak bardzo (w procentach) to co napisał jest obraźliwe i ofensywne, bazując na innych zgłoszeniach.

Według twórców mechanizmu, może to spowodować, że więcej internautów zdecyduje się zedytować swój komentarz, jeżeli okaże się on „zbyt mocny”.

Kiedy system zostanie zaimplementowany na polskich stronach internetowych? Jakie słowa i frazy trafią do bazy komentarzy obraźliwych? O tym przekonamy się możliwe, że jeszcze w tym roku.

ad

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. @ EAS #2192437 | 213.73.*.* 1 mar 2017 13:34

  etam mandat. Zaraz będą zsyłki do Berezy Kartuskiej. ciekawe czy pisuary chcą pamiętać co to było? :P

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. TeX #2192251 | 83.9.*.* 1 mar 2017 10:42

  "Hejtujmy" puki czas :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. EAS #2192115 | 83.6.*.* 1 mar 2017 07:48

  Totalitaryzm w natarciu. O tym co jest be zadecydują oczywiście starsi i mądrzejsi. System jeszcze karci i poucza, za chwilę będzie wysyłał mandat lub policję polityczną.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Bolo #2192058 | 164.126.*.* 1 mar 2017 00:55

  A więc powstanie kolejne narzędzie do stosowania cenzury wobec treści niepoprawnych politycznie pod płaszczykiem walki z hejtem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz