Toontastic 3D pomoże napisać ci bajkę

2017-02-11 16:46:00 (ost. akt: 2017-02-10 14:32:23)

Gry online

 • Goodgame Empire

  Goodgame Empire

  Goodgame Empire to wyśmienita gra strategiczna przygotowana przez GoodGame Studio. Zbuduj własny zamek, stwórz potężną armię i stocz epicką walkę z innymi graczami na dynamicznej mapie świata. Zmiażdż...

 • Goodgame Big Farm

  Goodgame Big Farm

  Wujek George zostawił Ci swoją farmę, niestety w kiepskim stanie. Używając swoich zdolności biznesowych i pomocy sąsiadów, rodziny i przyjaciół możesz zmienić zapuszczone podwórze w piękną i znów prosperującą...

 • Goodgame Poker

  Goodgame Poker

  Goodgame Poker to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy. Goodgame Poker łączy wszystkie strategie, umiejętności i frajdę Texas Hold’em z dopasowanymi awatarami i nowym świeżym współczesnym stylem. Zwiększaj...

 • Shadow Kings - The Dark Ages

  Shadow Kings - The Dark Ages

  Zbuduj własne miasto i dbaj o jego mieszkańców! Rozwijaj gospodarkę, zawieraj traktaty handlowe, szukaj nowych zasobów. Pamiętaj, że rosnąca metropolia to łakomy kąsek dla orków, goblinów i troli – broń...

Autor zdjęcia: Toontastic 3D/Mat. Google

Podziel się:

Istnieje wiele różnych sposobów na rozwijanie wyobraźni u dzieci. Na przestrzeni lat najefektywniejsze okazywały się zazwyczaj: czytanie książek, budowanie z klocków lub rysowanie. Dzięki nieustannie rozwijającej się technologii, udało się je połączyć i stworzyć aplikację „Toontastic 3D” - istną „maszynkę” do rozwijania kreatywności u najmłodszych.

Przygotowana przez Google aplikacja, od połowy stycznia dostępna jest dla posiadaczy smartfonów i tabletów. Mimo tak krótkiego czasu, już zaskarbiła sobie uznanie nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Na czym polega i do czego służy?

„Toontastic 3D” to prosta w obsłudze aplikacja, pozwalająca dzieciom na rysowanie i tworzenie własnych filmów animowanych, kreskówkowej prezentacji wymyślonych przygód i przygotowywania drobnych projektów szkolnych. Jak mówią sami wydawcy, jest to swego rodzaju „cyfrowy teatr lalek”, który otwiera przed dziećmi olbrzymie możliwości w interaktywnym świecie 3D.

Rozpoczynając zabawę, wcielają się jednocześnie w reżysera, aktorów i kreatorów postaci, które będą występowały w tworzonym filmie. Do wyboru są trzy rodzaje filmów: krótka historia, klasyczna historia i projekt naukowy. Każdy z nich składa się z kilku części, które tworzą zamkniętą całość (np. wstęp, rozwinięcie i zakończenie). Tym samym dzieci uczą się zachowywania ciągu przyczynowo-skutkowego i patrzą na swoją pracę całościowo.

Po wybraniu formy historii, gracz wybiera miejsce w którym toczyć się będzie akcja jego opowieści. Do wyboru ma kilka gotowych różnorodnych i ogromnych lokacji, wśród których znajdują się m.in. szkolna klasa, tajna kryjówka oraz statek piracki. Jest to nie tyle tło, co żyjąca własnym życiem, interaktywna przestrzeń wzbogacająca historię.


Jeśli jednak żadna z przygotowanych propozycji nie pasuje do naszej koncepcji, można poświęcić trochę czasu i samemu narysować miejsce akcji. Podobnie wygląda dobór bohaterów. Poza stworzeniem własnego aktora, można skorzystać z bogatych zasobów bazy Toontastic, w której znajdują się dziesiątki edytowalnych animowanych postaci, które niezależnie od wybranej scenerii, można dodawać do swojej opowieści.

Po zakończeniu selekcji, przechodzimy do części reżyserskiej, polegającej na poruszaniu postaciami i podkładaniu głosów. Zarówno ruchy bohaterów jak i ich kwestie, są nagrywane przez aplikację. Podobnie wygląda tworzenie pozostałych etapów produkcji, aż do sceny końcowej. Później wystarczy tylko dodać napisy końcowe i film jest już gotowy.

Animację można oglądać nie tylko przez aplikację, ale również zapisać w formacie mp4 i udostępnić w internecie. Ze względu na swoją animowaną oprawę i prostą mechanikę, Toontastic 3D wydaje się być ciekawą propozycją zarówno dla starszych jak i młodszych dzieci. Jeśli więc poszukujecie aplikacji łączącej rozrywkę z elementami edukacyjnymi, zajrzyjcie na Google Play lub AppStore i sami za darmo przetestujcie Toontastic.

Jakub Rećko

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB