8Suns i Book of Demons zwycięzcami FreeGalaktus 2016

2016-11-30 10:13:58 (ost. akt: 2016-11-30 22:47:39)

Gry online

 • Goodgame Empire

  Goodgame Empire

  Goodgame Empire to wyśmienita gra strategiczna przygotowana przez GoodGame Studio. Zbuduj własny zamek, stwórz potężną armię i stocz epicką walkę z innymi graczami na dynamicznej mapie świata. Zmiażdż...

 • Goodgame Big Farm

  Goodgame Big Farm

  Wujek George zostawił Ci swoją farmę, niestety w kiepskim stanie. Używając swoich zdolności biznesowych i pomocy sąsiadów, rodziny i przyjaciół możesz zmienić zapuszczone podwórze w piękną i znów prosperującą...

 • Goodgame Poker

  Goodgame Poker

  Goodgame Poker to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy. Goodgame Poker łączy wszystkie strategie, umiejętności i frajdę Texas Hold’em z dopasowanymi awatarami i nowym świeżym współczesnym stylem. Zwiększaj...

 • Shadow Kings - The Dark Ages

  Shadow Kings - The Dark Ages

  Zbuduj własne miasto i dbaj o jego mieszkańców! Rozwijaj gospodarkę, zawieraj traktaty handlowe, szukaj nowych zasobów. Pamiętaj, że rosnąca metropolia to łakomy kąsek dla orków, goblinów i troli – broń...

Autor zdjęcia: Mat. Galaktus PR Agency

Podziel się:

Podczas tegorocznej edycji konkursu FreeGalaktus o końcowy triumf walczyło aż 76 projektów z 17 państw. Zwycięzcami okazały się gry "Book of Demons" i "8Suns".

Podczas odbywającej się w Białymstoku imprezy East Games United, wręczono nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu FreeGalaktus, w którym udział wzięły studia z prawie połowy państw Europy. Pełną listę zgłoszonych tytułów można sprawdzić tutaj. – Zeszłoroczna, pierwsza edycja FreeGalaktus skupiła wokół siebie nieco ponad 50 projektów. W 2016 udało się nam zachęcić do udziału prawie 80 twórców z 17 państw. Te liczby świetnie obrazują, że twórcy indie dopiero rozwijają swój potencjał i wraz z biegiem czasu mogą stać się realną konkurencją dla gier AAA – mówi Mateusz Szukajt, właściciel Galaktus PR.

Wśród zgłoszeń znalazło się wiele, profesjonalnych i dobrze znanych graczom, tytułów. Dlatego w trakcie wyboru, jury miało trudny orzech do zgryzienia. – Twórcy indie mają dobre pomysły i świetny warsztat, ale nierzadko brakuje im wiedzy na temat promocji swoich gier. Konkurs FreeGalaktus doskonale uzupełnia tę lukę. Z jednej strony pozwala pokazać się przed publicznością, z drugiej – w przypadku wygranej oferuje konkretny benefit w postaci dużej kampanii promocyjnej, której małe studia nie miałyby szansy przeprowadzić samodzielnie – mówi Natalia Dołżycka, członek Jury tegorocznej odsłony FreeGalaktus.

Nagrody zostały wręczone w dwóch kategoriach:

Wybór Jury -> BOOK OF DEMONS od studia Thing Trunk– Zgłaszaliśmy się do konkursu FreeGalaktus bez większej nadziei na wygraną. To bardzo miła niespodzianka i wielki zaszczyt, że jury wybrało właśnie Book of Demons. Pomysł na konkurs jest doskonały, nagrody są dokładnie tym, czego potrzebują niewielkie studia niezależne. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą jeszcze większe i zyskają jeszcze większy rozgłos – podkreśla Konstanty Kalicki, współzałożyciel Thing Trunk.

Głosowanie Publiczności -> 8SUNS od studia Viking Potatoes– Wygrana w konkursie FreeGalaktus dała naszemu projektowi szansę na jeszcze bardziej dynamiczny start w 2017 roku. Z pewnością warto było wziąć udział w inicjatywie agencji Galaktus PR i starać się o głosy publiczności – komentuje Konrad Krawczuk z Viking Potatoes.

Poza nagrodami rzeczowymi, zwycięskie studia zapewniły sobie m.in. stanowiska na targach Reboot Develop 2017, Casual Connect 2017, Pixel Heaven 2017 i wystąpienie na Digital Dragons 2017.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB