TESTER: Tempo! Spaghetti i Planeta zwierząt

2016-11-09 12:11:00 (ost. akt: 2016-11-10 16:14:38)

Gry online

 • Goodgame Empire

  Goodgame Empire

  Goodgame Empire to wyśmienita gra strategiczna przygotowana przez GoodGame Studio. Zbuduj własny zamek, stwórz potężną armię i stocz epicką walkę z innymi graczami na dynamicznej mapie świata. Zmiażdż...

 • Goodgame Big Farm

  Goodgame Big Farm

  Wujek George zostawił Ci swoją farmę, niestety w kiepskim stanie. Używając swoich zdolności biznesowych i pomocy sąsiadów, rodziny i przyjaciół możesz zmienić zapuszczone podwórze w piękną i znów prosperującą...

 • Goodgame Poker

  Goodgame Poker

  Goodgame Poker to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy. Goodgame Poker łączy wszystkie strategie, umiejętności i frajdę Texas Hold’em z dopasowanymi awatarami i nowym świeżym współczesnym stylem. Zwiększaj...

 • Shadow Kings - The Dark Ages

  Shadow Kings - The Dark Ages

  Zbuduj własne miasto i dbaj o jego mieszkańców! Rozwijaj gospodarkę, zawieraj traktaty handlowe, szukaj nowych zasobów. Pamiętaj, że rosnąca metropolia to łakomy kąsek dla orków, goblinów i troli – broń...

Autor zdjęcia: ad

Podziel się:

Firma Granna wypuściła na rynek trzy ciekawe gry planszowe: Tempo! , Spaghetti i Planeta zwierząt. Postanowiliśmy przetestować je w naszym redakcyjnym laboratorium.

Tempo!


To gra dla 2-12 osób w wieku od 8 lat wzwyż, czyli dobrym trafem wszyscy gracze z redakcji załapali się na ten przedział wiekowy. Rozgrywka trwa w zależności od liczby graczy od 30 do 60 minut. Na planszy z literami ustawiamy pionki. Gracz wybiera kartę z kategorią, na przykład "rośliny" i chcąc poruszyć się do przodu pionkiem, musi podać nazwę rośliny na daną literę, która znajduje się na polu przed pionkiem. Niby proste, bo można tak w nieskończoność, ale naszą turę reguluje klepsydra, która odmierza 30 sekund. To nie wszystko. Żeby było trudniej gracz nie widzi tej klepsydry, wiec sam musi mniej więcej orientować się, kiedy minie 30 sekund. W innym wypadku, gdy przekroczy czas, jego ruch zostanie anulowany.

Gra dostarcza wielu emocji. Poziom trudności kategorii jest zróżnicowany. Gracze mogą też modyfikować planszę i korzystać z kart specjalnych - ratunkowych jokerów, dzięki którym można zmienić nieodpowiadającą nam kategorię lub przeskoczyć literę. Tempo! to gra zdecydowanie do polecenia na spotkania z grupką znajomych w rożnym wieku.


Spaghetti


Tutaj mamy do czynienia z grą typowo zręcznościową. Na talerzu układamy kolorowe sznurowadła, które symbolizują rożne rodzaje makaronu oraz klopsiki. Każdy z graczy stara się w ciągu 20 sekund (tutaj też czas mierzony jest klepsydrą) wyciągnąć jak najwięcej "nitek" starając się, żeby żadna nie wypadła z talerza. Coś w stylu wariacji bierek. Z wyciągniętych makaroników można w trudniejszym wariancie robić punktowane potrawy, a talerz zamienić na mniejszy. Tutaj znowu zmieściliśmy się w przedziale wiekowym 6+. Gra jest dla 2-4 graczy, a czas rozgrywki to 30 minut.

Spaghetti jest ciekawą i mniej wymagającą planszówką. Idealna na spędzenie chwili z dzieckiem lub na chwile rozrywki ze znajomymi miedzy seansami filmowymi.


Planeta zwierząt


Ta gra to klasyczny przykład karcianki edukacyjnej dla 2-6 graczy w wieku 8+, czyli jak powyżej - dobrze się składa, ze się załapaliśmy w ten przedział wiekowy. W grze rozdawane są karty na których z jednej strony jest gatunek i zdjęcie zwierzęcia, a z drugiej jego opis (gdzie występuje, jego wiek, waga, wzrost). Każdy z uczestników trzyma tak karty, żeby nie widzieć jego specyfikacji. Gra polega na tym, że gracze przyporządkowują zwierzęta do danego kontynentu i szeregują je pod katem danej cechy. Wygrywa ten, kto pozbędzie się najszybciej wszystkich kart.

Planeta zwierząt to ciekawa gra i tak jak Spaghetti, nadaje się idealnie na spędzenie czasu ze swoją pociechą.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB