Smartfon, konsola czy rower? Najpopularniejsze prezenty na komunię

2016-05-03 15:30:00 (ost. akt: 2016-05-03 15:38:54)

Gry online

 • Goodgame Empire

  Goodgame Empire

  Goodgame Empire to wyśmienita gra strategiczna przygotowana przez GoodGame Studio. Zbuduj własny zamek, stwórz potężną armię i stocz epicką walkę z innymi graczami na dynamicznej mapie świata. Zmiażdż...

 • Goodgame Big Farm

  Goodgame Big Farm

  Wujek George zostawił Ci swoją farmę, niestety w kiepskim stanie. Używając swoich zdolności biznesowych i pomocy sąsiadów, rodziny i przyjaciół możesz zmienić zapuszczone podwórze w piękną i znów prosperującą...

 • Goodgame Poker

  Goodgame Poker

  Goodgame Poker to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy. Goodgame Poker łączy wszystkie strategie, umiejętności i frajdę Texas Hold’em z dopasowanymi awatarami i nowym świeżym współczesnym stylem. Zwiększaj...

 • Shadow Kings - The Dark Ages

  Shadow Kings - The Dark Ages

  Zbuduj własne miasto i dbaj o jego mieszkańców! Rozwijaj gospodarkę, zawieraj traktaty handlowe, szukaj nowych zasobów. Pamiętaj, że rosnąca metropolia to łakomy kąsek dla orków, goblinów i troli – broń...

Podziel się:

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Victor Hanacek, picjumbo.com

Nadszedł maj, a więc czas, gdy nasze pociechy idą do swojej pierwszej komunii. Jest to wielkie wydarzenie rodzinne, które jest również okazją do obdarowania swojego dziecka. Jednak jaki prezent wybrać? Ile jesteśmy skłonni na niego wydać?

Każdego roku poza zamętem związanym z organizacją uroczystości pierwszej komunii, rodzina ma jeszcze jeden problem - wybór prezentu dla dziecka. Poza "klasycznymi" rowerami, medalikami lub zegarkami, pociechę można obdarować czymś listy "trendów", czyli smartfonem lub laptopem.

Jak pokazuje badanie (przeprowadzone przez agencję TNS Polska) najpopularniejszych zwyczajów związanych z wyborem prezentów komunijnych, Polacy najczęściej sięgają właśnie po gadżety elektroniczne.


Jak widać na grafice, aż 35 % respondentów wybrałoby na prezent dla dziecka właśnie np. konsole PlayStation lub tablet. Dla przykładu w badaniu przeprowadzonym w 2012 roku, tę kategorię wskazało jedynie 9% badanych.

Wraz ze zmianą preferencji co do doboru prezentów, zmieniła się także kwota, którą Polacy decydują się wydać na podarunek dla dziecka.Na prezent komunijny najchętniej przeznaczylibyśmy kwotę pomiędzy 100 a 500 zł. Jednak już co czwarty z nas, sięgnąłby głębiej do kieszeni i na podarunek byłby skłonny wydać około 500-1000 złotych. - Kwoty powyżej 1000 zł deklarowali głównie respondenci pomiędzy 40 a 49 rokiem życia - mówi Marcin Lewandowski z Publicis Consultants.

- Co dziesiąty badany, którego dochód gospodarstwa domowego przekraczał 4000 złotych miesięcznie planował wydatek powyżej 1000 zł. Im wyższy dochód gospodarstwa domowego, tym częściej respondenci deklarowali, że przy wyborze prezentu ważny jest dla nich stopień pokrewieństwa z dzieckiem - podaje Lewandowski.Jednak, jak pokazuje powyższa grafika, nadal istotne jest dla nas zdanie dziecka. Nie zapominajmy jednak, że poza sugestiami dziecka (którego pragnienia zazwyczaj oparte są obowiązujących trendach), należy kierować się również myślą, że wybieramy prezent dla młodego człowieka, który poza rozrywką, powinien mieć również dostęp do nauki lub sportu.

Źródło: Mat. prasowe Publicis Consultants