GIODO ostrzega przed aplikacjami z geolokalizacją

2016-08-25 07:00:00 (ost. akt: 2016-08-24 14:34:00)

Gry online

 • Goodgame Empire

  Goodgame Empire

  Goodgame Empire to wyśmienita gra strategiczna przygotowana przez GoodGame Studio. Zbuduj własny zamek, stwórz potężną armię i stocz epicką walkę z innymi graczami na dynamicznej mapie świata. Zmiażdż...

 • Goodgame Big Farm

  Goodgame Big Farm

  Wujek George zostawił Ci swoją farmę, niestety w kiepskim stanie. Używając swoich zdolności biznesowych i pomocy sąsiadów, rodziny i przyjaciół możesz zmienić zapuszczone podwórze w piękną i znów prosperującą...

 • Goodgame Poker

  Goodgame Poker

  Goodgame Poker to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy. Goodgame Poker łączy wszystkie strategie, umiejętności i frajdę Texas Hold’em z dopasowanymi awatarami i nowym świeżym współczesnym stylem. Zwiększaj...

 • Shadow Kings - The Dark Ages

  Shadow Kings - The Dark Ages

  Zbuduj własne miasto i dbaj o jego mieszkańców! Rozwijaj gospodarkę, zawieraj traktaty handlowe, szukaj nowych zasobów. Pamiętaj, że rosnąca metropolia to łakomy kąsek dla orków, goblinów i troli – broń...

Podziel się:

Zdjęcie jest illustracją do treści

Zdjęcie jest illustracją do treści

Autor zdjęcia: BSZ

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zachęca, by ostrożnie korzystać z mobilnych aplikacji wykorzystujących technologię geolokalizacji oraz wirtualnej rzeczywistości.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wskazuje, że coraz bardziej popularne są aplikacje mobilne wykorzystujące technologię geolokalizacji oraz wirtualnej rzeczywistości; wymienia takie jak m.in. Pokemon Go i HERE City Lens Corinth Micro Anatomy Augmented. Dlatego na stronie GIODO znaleźć można wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania ze smartfonów.

Inspektor zaleca, by w pierwszej kolejności zapoznawać się z polityką prywatności aplikacji oraz wszelkimi komunikatami, z których dowiedzieć się można, do jakich danych będzie miała dostęp konkretna aplikacja i w jakim celu będzie je wykorzystywać.

GIODO sygnalizuje, by zwracać szczególną uwagę m.in. na postanowienia dotyczące przekazywania za pośrednictwem aplikacji danych osobowych do państw trzecich. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zachęca do refleksji czy na pewno chcemy, by dana aplikacja miała uprawnienia np. do SMS, fotografii, filmów, email, kontaktów, czatów itp.

Zaleca też, by rozważnie korzystać z nieznanych sieci bezprzewodowych wi-fi. Przypomina, że niektóre z aplikacji mobilnych (a także stron internetowych oraz sieci wi-fi) mogą podczas korzystania z nich gromadzić informacje o lokalizacji użytkowników.

GIODO sygnalizuje, że gry i aplikacje oparte na modelu tzw. rozszerzonej rzeczywistości mogą także rejestrować m.in. wizerunki innych osób poprzez użycie kamery aparatu. Jeśli to możliwe, należy unikać fotografowania osób trzecich w trakcie korzystania z aplikacji – rekomenduje.

Inspektor Ochrony Danych zaleca, by chronić swoje dane do logowania i regularnie zmieniać hasło, najlepiej na takie, które trudno odgadnąć.

GIODO radzi, by aktualizować oprogramowanie i korzystać tylko z pochodzącego od legalnego źródła, a także by stosować oprogramowanie chroniące urządzenie, m.in. antywirusowe czy antyspamowe.

Źródło: Kurier PAP

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DISCO-Zenek #2052751 | 5.60.*.* 25 sie 2016 10:13

  Niech GIODO mi jeszcze zdradzi jak wyłączając obsługę plików Cookie mogę poruszać się po Internetach. Wyłączyłem tą funkcje w moim laptopie i okazało się, że 99% stron odmówiło mi wejścia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Giodo? #2052715 | 94.254.*.* 25 sie 2016 09:39

  Te Giofo już brzmi jak postać z jakichś gier z gwiezdnych wojen

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dyler niemieckich aut #2052677 | 89.231.*.* 25 sie 2016 08:21

  Januszu, zapomniałeś jeszcze dodać, że auto kupione od niemieckiego emerytowanego urzędnika (solidność!!!) i jak sprzedawał to płakał rzewnymi łzami, i że w ogóle to jeździł tym autem wyłącznie w soboty do Aldika po mleko i masełko ok. 10 km i w niedziele do kościółka ok. 15 km. I nieprawdą jest, że auto było dwa razy stuknięte na autobahnie a potem jeszcze zalane podczas powodzi.... No jak nic IGŁA ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)